Esko-päivät 16.2.2027 – Huomisen puolella
Esko-yhteisö kokoontuu jälkeen yhteisten asioiden ääreen tiistaina 16.2.2027. Tapahtuma järjestetään tällä kertaa Radisson Blu -hotellissa Oulussa.
Tapahtuman teema, ”Huomisen puolella” ponnistaa Eskon 30-vuotisesta historiasta ja tähyää kohti tulevaisuutta. Aamulla lähdetään liikkeelle hyvin konkreettisista ja käyttäjien arkeen liittyvistä aiheista ja edetään Esko APTJ:n kehitysnäkymiin.
Keynote-puhujana Ilkka Halava
Iltapäivällä tulevaisuustutkija Ilkka Halava auttaa meitä nousemaan hetkeksi arjen yläpuolelle ja katsomaan kauemmas tulevaisuuteen. Puheenvuorossa suunnataan katse siihen, millaisessa toimintaympäristössä tulevina vuosina työskentelemme ja millaisia muutoksia meidän kannattaa jo nyt pyrkiä ymmärtämään.
Eskon ensimmäisten 30 vuoden historiikin julkistus
Yhteisen päivän päätteeksi juhlistamme Eskon 30 vuotista kehityskaarta vietämme Eskon historiikin julkistustilaisuutta. Historiikki kokoaa yksiin kansiin Eskon matkan alkuvaiheista tähän päivään: ihmiset ja kehitysvaiheet, joiden kautta Esko on rakentunut nykyisekseen. Samalla se toimii hienona siltana päivän teemaan: kun tunnemme, mistä olemme tulleet, on hyvä suunnata katse seuraaviin vuosikymmeniin.
Historiikin julkistuksen yhteydessä on tarjolla kuohuviiniä ja coctail-paloja. Päivän ohjelmassa on runsaasti aikaa verkostoitumiselle sekä kumppaneidemme ständeihin tutustumiselle.
Ilmoittaudu Esko-päiville 2027
Tule virkistämään tietosi Eskon kehittämiseen liittyen sekä tutustumaan paremmin Esko-yhteisön jäseniin! Tapahtuma on tarkoitettu Esko Systems Oy:n asiakas- ja omistajaorganisaatoiden jäsenille ja se on heille maksuton.
Ilmoittautuminen on nyt avoinna. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 1.2.2027.
#eskopaivat

